Wycieczka klas 7 do Gdańska

Poszerzanie wiedzy historycznej oraz podnoszenie kompetencji w zakresie odbioru dzieł kultury to jedne z najważniejszych celów wycieczki do Gdańska, na którą 10 października br. wybrali się uczniowie kl. 7A, 7B, 7C oraz 8A, 8B i 6C wraz z opiekunami.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Westerplatte – miejsca wybuchu II wojny światowej. Pani przewodnik Ewa Czerwińska przez 1,5 h oprowadzała nas po półwyspie i bardzo ciekawie opowiadała o poszczególnych miejscach (ruinach koszar i wartowni, Pomniku Obrońców Wybrzeża) i wydarzeniach 1939 r. Miejscem szczególnej zadumy był cmentarz poległych Westerplatczyków, gdzie delegacje klas złożyły biało-czerwone kwiaty oraz znicze – wyraz naszej pamięci o poległych tam żołnierzach, ich bohaterstwie i poświęceniu dla naszej Ojczyzny.

Drogę do Gdańska Głównego pani Ewa urozmaiciła nam wiadomościami na temat mijanych obiektów: portu, stadionu, tunelu pod Martwą Wisłą czy stoczni.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie musicalu w wykonaniu teatru Komedii Valldal pt. „Piraci. Musical niesuchy”, który wystawiany był w sali teatralnej NOT. Spektakl poruszał ważne dla młodzieży problemy dotyczące, m.in. samoakceptacji, radzenie sobie z trudnymi emocjami, relacji z dorosłymi, presji społecznej, sytuacji na świecie. Młodzi aktorzy w niezwykle barwny i niebanalny sposób zaprezentowali niesamowite talenty aktorskie i muzyczne. Uczniowie wyszli z sali teatralnej bogatsi o nowe doświadczenia estetyczne.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: pani Elżbieta Turzyńska, pani Ilona Warnke, pani Agnieszka Czaja oraz pan Łukasz Szamocki.

Galeria zdjęć