100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

18 maja 2020 mieliśmy wspólnie świętować 100 rocznicę urodzin Papieża. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele uroczystości, spotkań i wydarzeń nie może się odbyć. Mimo izolacji wszyscy chcemy, aby świętowanie urodzin Karola Wojtyły było radosnym i wyjątkowym czasem dziękczynienia za dar jego życia. Społeczność ZKiW w Dziemianach tradycyjnie włącza się w ważne obchody świąt Polaka i chrześcijanina. Dlatego życie i nauczanie papieża było tematem lekcji zdalnych. Uczniowie pracowali nad zadaniami z technologii informacyjnej, w ramach których znalazły się gry, piosenki, filmy i testy dotyczące posługi Ojca Świętego. Przygotowali piękne prace plastyczne dla Papieża Polaka. Niektórzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pt. „Laurka dla Jana Pawła II”. Z kolei inni zaplanowali przygotować specjalne torty z okazji wyjątkowych urodzin.

W naszej szkole uczniowie z wielką starannością i pomysłowością akcentowali pamięć o Ojcu Świętym na tryptyku szkolnym. Odwiedzali również miejsca w naszej miejscowości upamiętniających beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Modlitwą, złożeniem kwiatów, zapalonym zniczem wyrażali wdzięczność za dar Wielkiego Człowieka Papieża Rodaka. W październiku ub.r. został zaprezentowany spektakl pt. „Pewnego razu w Wadowicach”, który miał być w obecnym czasie jednym z punktów obchodów 100-lecia urodzin Papieża w naszej parafii.

Zapraszamy do galerii, która dokumentuje prace uczniów w czasie edukacji zdalnej i przywołuje wspomnienia wydarzeń minionych tworzących wspólnotę modlitwy, dziękczynienia za dar Karola Wojtyły. Niech to wydarzenie zjednoczy nas w tym szczególnym roku, który został naznaczony koniecznością izolacji. BĄDŹMY RAZEM

Galeria zdjęć