Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu w Dziemianach

4 listopada  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat. Ponadto kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych oraz budują osobowość i charakter.

 Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli pamiętamy je do dziś. Tego dnia w naszym przedszkolu zrobiło się bajkowo, do czego przyczyniły się dzieci, które przyszły przebrane za swoje ulubione postaci z bajek.

 W tym dniu zabawom  i  tańcom nie było końca. Nasze zajęcia również przeniosły się do magicznego świata baśni. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie oraz bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć