Aktywna przerwa

8 października w ramach Nocy Bibliotek i akcji Szkoła Promująca Zdrowie przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Dziemianach zajęcia z zakresu biblioterapii.

W tworzeniu Szkoły Promującej Zdrowie współuczestniczą także inne osoby ze społeczności lokalnej, tym razem z naszej biblioteki gminnej. W programie nie chodzi tylko o dbanie o zdrowie fizyczne. Ważnym elementem są działania mające na celu eliminację stresu i dbanie o dobre samopoczucie społeczności szkolnej.

Panie Agnieszka Ostrowska i Aneta Słomińska zaprosiły uczniów klas VI, VII i VIII na aktywną przerwę do biblioteki. Bibliotekarka, Danuta Łazur, do głośnego czytania wybrała opowiadanie „Pstryk” z tomu „Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach”. To kolejny zbiór opowiadań dla nastolatków. Obie książki powstały z inspiracji i staraniem Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Opowiadanie podejmuje ważny temat skomplikowanych relacji oraz emocji, które czasem trudno opanować, Uczniowie słuchali z zainteresowaniem historii o odpowiedzialności i konsekwencjach naszych zachowań.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem ekslibrysów i zmotywowaniem uczniów do rozwijania aktywności twórczej poprzez udział w zajęciach głośnego czytania oraz zajęciach kółka teatralnego, na które zapraszamy w czwartki o godz. 16.00 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dziemianach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się jutro, tj. w środę, 16 X o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć