Bal karnawałowy w przedszkolu w Dziemianach

Karnawał to czas balów, maskarad i pochodów, podczas którego króluje radość i zabawa. Z tej okazji, 9 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele innych postaci w wspaniałych strojach. Dekoracja sali wprowadziła w radosny nastrój oraz zachęcała wszystkich do wesołej zabawy, które prowadziła zaproszona pani animatorka. Dzieci brały udział w konkursach, zawodach i grach oraz tańczyły w rytmach swoich ulubionych piosenek. Dziewczynki i chłopcy miały okazję do zaprezentowania swoich strojów, co z dumą i radością uczyły. Nie zabrakło też czasu na wykonanie pamiątkowych zdjęć, które będą przywoływać te radośnie spędzone chwile.

Bal karnawałowy był nie tylko czasem wspaniałej zabawy ale okazją to zintegrowania dzieci, co jest ważnym elementem budowania umiejętności współpracy oraz nawiązywania relacji społecznych w rozwoju dziecka.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć