,,Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W naszej szkole również co roku 25 listopada następuje prawdziwa celebracja tego sympatycznego święta. W tym dniu, uczniowie klas I – III przynieśli swoje ulubione maskotki, czytaliśmy bajki i opowiadania, śpiewaliśmy piosenki, wykonywaliśmy różne prace plastyczne z misiem w roli głównej. Dzieci wzięły też udział w w quizach i zgadywankach przygotowanych przez starsze koleżanki z Samorządu Szkolnego.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych i potwierdzili, że pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy, a świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi.

Galeria zdjęć