DIECEZJALNY KONGRES MISYJNY W PELPLINIE

W sobotę, 20 października 2018 r.  członkowie Koła Misyjnego z parafii św. Antoniego pod opieką ks. Marcina Szopińskiego i Jadwigi Szyszki udali się na  Diecezjalny Kongres Misyjny do Pelplina. Kongres uroczyście rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ryszarda Kasyny. Potem uczestniczyliśmy w festynie misyjnym.

Wykłady o tematyce misyjnej prowadzili m.in. o. Pascal Habimana z Rwandy, kl. Ditrick Sanga Tanzani, ojcowie werbiści z Laskowic oraz ks. prof. Franciszek Jabłoński. Dużo radości sprawiły występy zespołów  muzycznych:  Kleryckiego  Zespół CIS oraz  Scholii Rozmiłowani w Panu z Koronowa.

Podczas kongresu mogliśmy się także przyjrzeć  bliżej postaci św. Stanisława Kostki, dzięki filmowi stworzonemu przez Koło Teatralne z Pogódek.

Nie zabrakło też zdjęć z naszym radosnym biskupem diecezjalnym.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Kleryckiego Koła Misyjnego w Pelplinie za gościnność i profesjonalne zorganizowanie rozpoczęcia obchodów  Światowego Dnia Misyjnego i Tygodnia Misyjnego.  Dzień  ten był pełen pozytywnych wrażeń, radości, modlitwy i skupienia.

FOTOGALERIA

Galeria zdjęć