Druga edycja spotkania świątecznego już za nami!

W sobotę  3 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne połączone z kiermaszem bożonarodzeniowym. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka ZKiW pani Natalia Kuklińska, która przygotowała to wydarzenie przy ogromnym wsparciu Rady Rodziców.

Przygotowania rozpoczęły się intensywnie w piątek zaraz po zajęciach lekcyjnych i w tym miejscu bardzo dziękujemy osobom, które przyczyniły się do organizacji tego ważnego dnia.

Sobotnie spotkanie otworzył dyrektor szkoły Adam Szejba witając wszystkich zebranych gości- rodziców, nauczycieli, uczniów, dzieci oraz konferansjera – pana Marcina Pacyno. Złożył podziękowanie byłej przewodniczącej Rady Rodziców – pani Monice Kuchta za wieloletnie wspieranie i zaangażowanie w życie szkoły. List z podziękowaniem wręczyła następczyni  – pani Dorota Łopusiewicz, a upominek od ZKiW oraz Rady Rodziców – pani Natalia Kuklińska.

Po przywitaniu i podziękowaniach przyszedł czas na wspaniały koncert świąteczny. Uświetnili go swoimi występami przedszkolaki oraz uczniowie ZKiW, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali piosenki, pastorałki oraz tańce. Koncert wprowadził nas w magiczną, świąteczną atmosferę. Po występach dzieci otrzymały słodki upominek od Gościa Specjalnego – Św. Mikołaja.

Kolejną atrakcją świątecznego spotkania, bardzo wyczekiwaną przez publiczność był koncert laureata programu „Szansa na Sukces” pana Pawła Orlikowskiego oraz wokalistki pani Justyny Bielawa-Banaś. Czuliśmy się zaszczyceni mogąc gościć w naszych murach tak wybitnych i wspaniałych artystów, którzy swoim śpiewem oczarowali publiczność. Zebrani bardzo chętnie przyłączyli się do śpiewania kolęd i pastorałek. Niejednokrotnie można było zauważyć łzy wzruszenia.

W programie spotkania świątecznego znalazł się również kiermasz ozdób, stroików oraz innych gadżetów wykonanych przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Można było skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych podopiecznych oraz pysznego barszczu prosto ze szkolnej kuchni. Podczas kiermaszu była też możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć w świątecznej scenerii, którą przygotowała pani Monika Wencka. Dla najmłodszych przygotowano kącik dekorowanie pierników. Pomiędzy atrakcjami odbyła się licytacja nagród przekazanych przez sponsorów.

Punktem kulminacyjnym była loteria fantowa, w której nagrodą główną był telewizor PHILIPS 58 cali sponsorowany przez pana Marcina Czarnowskiego oraz hulajnoga elektryczna sfinansowana przez „Kaszubską Wypiekarnię”. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem, rozlosowaliśmy prawie 200 nagród, które zostały zakupione dzięki hojności sponsorów.

A byli nimi:

– FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA MARCIN CZARNOWSKI

– „KASZUBSKA WYPIEKARNIA”

– „PAULINAILS” PAULINA PRĄDZIŃSKA

– NADLEŚNICTWO PRZYMUSZEWO

– NADLEŚNICTWO LIPUSZ

– BANK SPÓŁDZIELCZY STAROGARD GDAŃSKI ODDZIAŁ W LIPUSZU

– ZAKŁAD RUSZNIKARSKI OBRÓT BRONIĄ I AMUNICJĄ – PIOTR SKAWIŃSKI

– „COMPLEX” DZIEMIANY

– „BEST CAR GARAGE” – KRZYSZTOF DĄBROWSKI

– „GO-ŻYWY” – PIOTR ŻYWIEC

– „COSUTTING BY” – MONIKA KUCHTA

– „USŁUGI LEŚNE” PAULINA LEMAŃCZYK

– STACJA PALIW „MOYA” W DZIEMIANACH

– BIEDRONKA LIPUSZ – MAJA KURZA

– USŁUGO BUDOWLANO–DEKARSKIE „UNIVERSAL”  ZBIGNIEW KURZA

– „FESTWOOD” –PAWEŁ BRUSKI

– FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA „LOCZO”  – PIOTR I ELŻBIETA STOLC

– „EDEN” – KONRAD KNOPIK

– USŁUGI BUDOWLANE – ROBERT BUTOWSKI

– „DREWGAN” F.P.H.U. – SŁAWOMIR GAŃCZA

– SKLEP SPOŻYWCZO–PRZEMYSŁOWY „U MAMUŚKI” – MAGDALENA ROLBIECKA

– FIRMA REMONTOWO–BUDOWLANA MIROSŁAW WIRKUS

– OŚRODEK KULTURY W DZIEMIANACH

– „SAUNFRANCISCO” MONIKA SIKORA

– „SAUNFRANCISCO” SP. Z O.O. KRYSTIAN SIKORA

– OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW „GOSIA – BIS” SZYMON GIERSZEWSKI

– SKLEP OBUWNICZY „AMADEUSZ” – PATRYCJA GIERSZEWSKA

– PAULINA I DAMIAN ROLBIECCY

– „CEL–ZET” S. C. USŁUGI BIUROWE –CECYLIA ROMPCZYK

– „CUDA WIANKI” – DANUTA REKOWSKA

– „ RELAX & MED. MASAŻ MOBILNY” – KATARZYNA CZARNOWSKA

-„MANIANKA” – ANNA GAŃCZA

– USŁUGI TRANSPORTOWE – GRZEGORZ JENTA

– „DEMAR” WALDEMAR SŁOMIŃSKI

– „KWIACIARNIA U NATALII” – NATALIA PEPLIŃSKA

– USŁUGI WULKANIZACYJNE – ANDRZEJ KUCZKOWSKI

– „PANTEN KAMIENIARSTWO” KAROL SZMULEWSKI

– USŁUGI TRANSPORTOWE – DAWID CZAPIEWSKI

– FIRMA USŁUGOWO–HANDLOWA JÓZEF KUKLIŃSKI

– KWIACIARNIA „KWIATY Z SERCEM” – EWELINA KOREJWO

– SKLEP DROGERYJNO–PRZEMYSŁOWY  JÓZEF KUKLIŃSKI

– OŚRODEK JEŹDZIECKI „PEGAZ” MARCIN PODPORA

– „PRZEM–TRANS” PRZEMYSŁAW KUKLIŃSKI

– PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO–PRODUKCYJNE FRANCISZEK RADOMSKI

– FIRMA PRODUKCYJNO–USŁUGOWO–HANDLOWA KAZIMIERZ BORZYSZKOWSKI

– „LUBIANA” S. A. ZAKŁAD PORCELANY STOŁOWEJ W ŁUBIANIE

-„PANIE PRZODEM” – AGNIESZKA ARNDT

– SKLEP SPOŻYWCZO–PRZEMYSŁOWY „HELENA”

– SKLEP SPOŻYWCZO–PRZEMYSŁOWY „U EWY” – EWA USTOWSKA

– „WIT–BUD” MICHAŁ KARTUSZYŃSKI

– FIRMA USŁUGOWO–REMONTOWA BARTŁOMIEJ SPRAWKA

– FIRMA HANDLOWO–USŁUGOWA „ALICJA” ADAM TYSARCZYK

Składamy ogromne podziękowania Dyrekcji za wsparcie i pomoc. Nauczycielom oddziałów przedszkolnych, pani Annie Pestka, pani Kindze Błaszkowskiej, pani Magdalenie Leliwa-Piechowskiej, pani Barbarze Klemann, pani Dominice Mazurek, pani Annie Kachniarz, pani Annie Orlikowskiej oraz pani Katarzynie Słowik za włożoną pracę w przygotowanie swoich wychowanków oraz pięknych ozdób świątecznych. Dziękujemy także nauczycielom szkoły podstawowej, pani Natalii Słomińskiej za pomoc w aranżacji wystroju, pani Agnieszce Finster oraz panu Przemysławowi Kuklińskiemu za przygotowanie uczniów do udziału w koncercie. Dziękujemy również pracownikom obsługi.

Z głębi serca wyrażamy wdzięczność Rodzicom, za pomoc i zaangażowanie, za dobre serce, przepyszne ciasta i inne smakołyki. Dziękujemy Panu Marcinowi Pacyno – najlepszemu konferansjerowi. Panu Pawłowi Orlikowskiemu i pani Justynie Bielawa-Banaś za cudowny koncert. Państwu Paulinie i Damianowi Rolbieckim za własnoręcznie wykonane renifery, które były podziękowaniem dla sponsorów. Panu Mateuszowi Błaszkowskiemu za piękne choinki. Pani Dorocie Łopusiewicz, pani Magdalenie Rolbieckiej oraz pani Zdzisławie Werra za pomoc w organizacji. Jesteśmy pełni podziwu Waszego zaangażowania. Ponadto dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. To dzięki Wam udało nam się zrealizować tak piękne wydarzenie.

Kwota, którą zebraliśmy podczas Spotkania Świątecznego to 21 445,66 zł, która zostanie rozdysponowana na wsparcie i rozwój uczniów Naszej Szkoły. Część funduszy zostanie przekazana na walkę z ciężką chorobą – białaczką limfoblastyczną, z którą zmaga się uczeń naszej szkoły. Z reszty uzbieranych pieniędzy zostaną zakupione profesjonalne stroje sportowe, mobilny monitor interaktywny oraz zabawki dla oddziałów przedszkolnych.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy, dzięki WAM po raz drugi udało nam się stworzyć coś „wielkiego”.

FOTOGALERIA

Galeria zdjęć