Dzieci z oddziału 0A odwiedzają dziemiańskie biblioteki

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

 

W środę, 8 maja 2024 r., w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oddział przedszkolny 0A odwiedził szkolną bibliotekę. Dzieci złożyły Pani Izie życzenia i wręczyły laurkę. Pani Iza, wraz z uczennicami starszych klas: Kamilą i Noemi,  opowiedziały zerówkowiczom o tym, jak funkcjonuje biblioteka, przypomniały o odpowiednim traktowaniu wypożyczanych książek oraz zachęciły do korzystania z dobrodziejstw szkolnej biblioteki. Dzieci miały okazję zapoznać się z bogatym księgozbiorem oraz wysłuchać ciekawej książki „Kicia Kocia na lotnisku”, pięknie przeczytanej przez Kamilę.

Dwa dni później, w piątek, 10 maja, zerówka A odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Dziemianach. Kontynuując świętowanie Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dzieci wręczyły laurkę pani Adrianie, która zachęcając dzieci do korzystania z dobrodziejstw tej wspaniałej instytucji, opowiedziała jak działa biblioteka, co można w niej robić, a także dlaczego wypożyczane książki trzeba szczególnie szanować. Dzieci mogły również wczuć się w rolę bibliotekarza i zeskanować wypożyczane i oddawane książki. Następnie zerówkowicze zostali zaproszeni do zapoznania się z bogatym księgozbiorem dedykowanym dzieciom, a także z książkami dla dorosłych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wielkie, grube książki – encyklopedie.

Dzieciom bardzo podobało się w bibliotekach.  W wielu oczach widać było błysk zainteresowania i chęć, by stać się stałymi czytelnikami. Serdecznie dziękujemy pani Izie oraz pani Adrianie za wprowadzenie w magiczny świat książek.

Tekst opracowała Dominika Mazurek

Galeria zdjęć