DZIEŃ DZIECKA – ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

3 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka połączony z obchodami Dnia Zdrowego Żywienia i Święta Szkoły. Na ten dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji.
Każda klasa otrzymała kartę, na której zapisywano zdobyte punkty w poszczególnych konkurencjach. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w naszej Eko pracowni w zakresie przyrody, matematyki i chemii. Równolegle odbywał się teleturniej 1 z 12 dla klas IV – VIII i 1 z 7 dla klas I- III. Pytania dotyczyły zdrowego trybu życia.
Na boisku szkolnym i na sali gimnastycznej reprezentanci klas rywalizowali w konkurencjach sportowych. Konkurencjami dla klas I – III były: ,,Mistrz skakanki”, ,,Mistrz celności” ,,Mistrz skoczności” i ,,Mistrz rzutów do kosza”. Dla klas IV – VIII były zabawy ,,Narty inaczej”, ,,Piłka na ręczniku” oraz dart.
Po zakończonej rywalizacji na boisku szkolnym reprezentacje dziewcząt i chłopców rozegrały mecz w piłki siatkowej, który wygrała drużyna chłopców. To oni w nagrodę zagrali z drużyną nauczycieli. Ponownie wygrała drużyna uczniów, ku radości zgromadzonej społeczności szkolnej.
Uczniowie mieli też możliwość zabawy na torze hobby horse.
W tym czasie komisja podsumowała wyniki klas. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a, drugie miejsce przypadło klasie 2b, a trzecie klasie 3b. W kategorii klas IV – VIII najlepszą drużyną okazała się klasa 7b, drugie miejsce zajęła klasa 6a, a trzecie klasa 4b. Zwycięskie klasy z rąk Dyrektora otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostałe pamiątkowe dyplomy.
Na zakończenie Pan Dyrektor Adam Szejba wręczył nagrody uczniom, którzy w tym roku szkolnym najaktywniej włączyli się w zbiórkę baterii oraz akcje charytatywne – ,,Góra grosza” i ,,Nakrętki dla Natalki”.
Dzień Dziecka minął w radosnej atmosferze. Już czekamy na następny!

Galeria zdjęć