Dzień Przedszkolaka

Wkroczenie w wiek przedszkolny i stanie się członkiem tej społeczności jest niezwykle ważnym wydarzeniem oraz powodem do dumy zarówno dla dzieci jak i rodziców. Dlatego w pierwszym miesiącu nauki a dokładnie 20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka.

Pomysłodawcą powstania Dnia Przedszkolaka była Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego w Łodzi. 20 września 2010 roku zorganizowano pierwsze święto, które wzbudziło spore zainteresowanie, dlatego oprócz głównych bohaterów tej uroczystości, czyli dzieci w wydarzeniu wzięli udział m. in. ówczesna wiceprezydent Łodzi, poseł John Godson, przedstawiciele Rady Miejskiej, Urzędu miasta Łodzi i Wydziału Edukacji. Impreza najpierw przyjęła się lokalnie w Łodzi, ale organizatorzy i pomysłodawcy dążyli do tego, by zyskała ogólnopolskie uznanie, co udało się i 13 września 2013 roku Sejm oficjalnie uchwalił Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dziś to święto obchodzone jest w przedszkolach w całej Polsce a jego celem jest podkreślenie znaczenia oraz popularyzacja edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. Dziecko w pierwszych latach swojego życia intensywnie się rozwija, a przedszkole jest doskonałym miejscem by kształtować możliwości fizyczne, intelektualne i społeczne. Warto więc, by dziecko jak najwcześniej miało umożliwiony dostęp do wychowania przedszkolnego.

W naszej placówce ten dzień był pełen radości uśmiechu i celebracji faktu, że nasi najmłodsi są gotowi by wspólnie bawić się uczyć i rozwijać. Podczas tego dnia w naszych salach pojawiły się kolorowe dekoracje, a dzieci brały udział w zabawach rozwijających umiejętność zgodnego współdziałania i poczucia przynależności do grupy. Wykonywaliśmy również pamiątkowe zdjęcia, na których zostały uwiecznione MEDALE SUPER PRZEDSZKOLAKA. Nie zabrakło także słodkości oraz zdrowych przekąsek w postaci owoców, które dodatkowo umiliły nam ten dzień.

Święto to pozwoliło poczuć naszym najmłodszym, że bycie przedszkolakiem to poważna sprawa i wyróżnienie a każdy spędzony dzień w murach naszej placówki pozwala poprzez zabawę poznawać świat.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć