Dzień Zdrowego Śniadania w przedszkolu w Dziemianach w ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie

Jak powszechnie wiadomo, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ważne, aby dzieci codziennie spożywały śniadanie obwite w wartości odżywcze, witaminy i minerały, które wspierają ich rozwój i dostarczają energii do zabawy i nauki.

Z tej okazji w ranach programu Przedszkole Promujące Zdrowie 5 czerwca naszej placówce zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Dzień Zdrowego Śniadania poprzedziły zajęcia podczas których dzieci z  każdej z grupy przedszkolnej  dowiedziały się, dlaczego śniadanie jest tak ważnym posiłkiem i jakie produkty powinny wchodzić w jego skład, żeby było zbilansowane i zdrowe oraz przygotowały plakat na temat zdrowego odżywiania.  W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci zebrały się wokół pięknie nakrytego, kolorowego stołu, na którym znajdowały się produkty, z których składało się nasze zdrowe śniadanie, m.in. ciemne pieczywo, warzywa, owoce, nabiał, świeże soki i woda. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie skomponować swój posiłek z ulubionych składników.

Dzień zdrowego śniadania był doskonałą okazją do utrwalenia wiadomości o zdrowym odżywianiu, poznawania nowych smaków i czerpania radości ze wspólnego spożywanie posiłku.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć