Eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej

Po trzyletniej przerwie niezmiernie miło było nam wraz z Ośrodkiem Kultury w Dziemianach współorganizować eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Odbyły się one w naszej szkole 4 kwietnia br.

Uczniowie dwóch szkół w gminie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach oraz Szkoły Podstawowej im. gen. St. Sosabowskiego w Kaliszu, wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych (kl. I-III, IV-VI oraz VII-VIII) i zaprezentowali po dwa utwory poetyckie lub utwór poetycki i fragment prozy polskich twórców.

Na zaproszenie organizatorów w komisji oceniającej recytatorów zasiadły: Pani Adriana Borzyszkowska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dziemianach, Pani Jolanta Wantoch Rekowska – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Wielu oraz Pani Oliwia Słomińska-Dolna – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Łubianie. Podczas konkursu gościliśmy także Pana Wójta – Leszka Pobłockiego, Panią Zastępcę Wójta – Katarzynę Sprawkę oraz Panią Beatę Laskę – nauczycielkę szkoły w Kaliszu.

Po wysłuchaniu recytacji oraz obradach jury przyznało następujące miejsca:

 

a) w kategorii klas I-III

I miejsce: Jadwiga Bobkowska (SP Kalisz)

II miejsce: Marika Blank (SP Kalisz)

III miejsce: Natalia Kanthak (SP Dziemiany)

 

b) w kategorii klas IV-VI

I miejsce: Karolina Kulas (SP Kalisz)

II miejsce: Kaja Knopik (SP Kalisz)

III miejsce (ex aequo) Agnieszka Lemańczyk (SP Dziemiany) i Olga Lipińska (SP Dziemiany)

 

c) w kategorii klas VII-VIII

I miejsce: Bartłomiej Pałubicki (SP Kalisz)

II miejsce: Aleksandra Lemańczyk (SP Dziemiany)

III miejsce: Oliwia Rekowska (SP Kalisz)

 

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce, reprezentować będą naszą gminę podczas finału powiatowego, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Kościerzynie. Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom oraz ich rodzicom i opiekunom, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.

Bardzo dziękujemy Paniom zasiadającym w jury za przyjęcie zaproszenia i pracę w komisji, wszystkim gościom za obecność, a Pani Natalii Słomińskiej za przygotowanie dekoracji sali.

Zespół nauczycieli polonistów

Galeria zdjęć