FINAŁ XIV DIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO „UKOCHANY UCZEŃ” -I MIEJSCE TOBIASZA BORZYSZKOWSKIEGO!

Na zakończenie Tygodnia Biblijnego, w sobotę 29 kwietnia odbył się finał XIV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Ukochany Uczeń” na podstawie Ewangelii według św. Jana W Nowym Testamencie znajdujemy pisma jego autorstwa: Ewangelię, trzy listy apostolskie i Apokalipsę. To on jest szczególnym głosicielem miłości Bożej do człowieka,  Przypominamy, iż konkurs ten jest organizowany przez Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie, Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej i parafię pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Patronat honorowy nad konkursem objął ks. bp dr Ryszard Kasyna, Biskup Diecezji Pelplińskiej, ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, Małgorzata Bielang – Pomorski Kurator Oświaty oraz Marek Gralik – KujawskoPomorski Kurator Oświaty. W Konkursie brało udział 724 uczniów z diecezji pelplińskiej
i archidiecezji gdańskiej  Do finału, który odbył się w Pelplinie  zakwalifikowało się 68 uczniów, w tym nasz przedstawiciel Tobiasz Borzyszkowski z kl. 6 C.

Eliminacje wojewódzkie były dwustopniowe i obejmowały: część pisemną w formie testu oraz część ustną. Jesteśmy ogromnie wzruszeni i dumni, że uczeń naszej szkoły zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej klas 4-6. Serdeczne gratulacje kierujemy do  rodziców Tobiasza.

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy.” 1J 3,1. Chciejmy w naszym codziennym życiu pamiętać, że  kochać to znaczy umieć żyć i wzrastać we wspólnocie.

Galeria zdjęć