Funkcjonowanie ZKiW w okresie 26 marca -26 kwietnia

Aktualizacja 2020-04-19

spotkania online 20.04-24.04

link do dysku: https://drive.google.com/open?id=1QmtMVuJqkklY07s-F4cJlCBuKCRQCV64

 

Aktualizacja 2020-04-14

spotkania online 15.04 – 17.04

 

Aktualizacja 2020-04-09

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej przedłużył kształcenie na odległość w szkołach i przedszkolach do dnia 26 kwietnia br.

Zdalne nauczanie prowadzone w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach zostanie od dnia  15 kwietnia br. kontynuowane na dotychczasowych zasadach.

Adam Szejba

 

Aktualizacja 2020-04-08, 22:00

Jutro rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna, która potrwa do dnia 14 kwietnia. Będzie to czas, który powinniśmy wykorzystać na odpoczynek od realizacji zadań zdalnego nauczania.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim za przyjęcie na siebie trudu pracy w całkowicie nowych dla nas warunkach. Serdecznie dziękuję nauczycielom ZKiW w Dziemianach. Mimo utrudnionego kontaktu udało się nam ustalić zasady efektywnej współpracy. Wszyscy nauczyciele podjęli się organizacji zdalnego nauczania w różnych formach, każdy według swoich możliwości. Część spotkań z uczniami odbywała się w wirtualnej rzeczywistości i miała charakter lekcji online prowadzonych w czasie rzeczywistym. Na potrzeby współpracy stworzyliśmy miejsce kontaktu w chmurze Google i na naszej stronie www. Nauczyciele udostępnili swoje e-maile. Bardzo dużo uczniów pracowało w domach w oparciu o karty pracy dostarczane w postaci elektronicznej. Posiadam informacje, iż nauczyciele na bieżąco sprawdzali i oceniali prace uczniów przychodzące w e-mailach, SMS-ach, MMS-ach i za pośrednictwem Messengera.

Ciekawostka – aktualny rekord wynosi ponad 200 e-maili od uczniów do jednego nauczyciela.

Podziękowania kieruję też w stronę uczniów. Dziękuję Wam za zorganizowanie pracy domowej, która w obecnym czasie była odmienną, niż ta zadawana w szkole. Musieliście sami zaplanować czas nauki. W wielu domach było to trudne. Niektórym brakuje sprzętu komputerowego, drukarek, czy też zasięgu sieci telefonii komórkowej. Wielu musiało dzielić się sprzętem z rodzeństwem i rodzicami. Wiemy, że macie wsparcie rodziców, szczególnie w klasach młodszych. W tym miejscu też serdecznie za to Państwu dziękuję.

Adam Szejba

PS – Jutro Pan Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej przekaże kolejne informacje, na które Wszyscy z niecierpliwością czekamy. Co z egzaminami ósmoklasistów i terminem naszego powrotu do szkoły?

 

Aktualizacja 2020-04-04, 16:00

spotkania online 06.04-08.04

 

Aktualizacja 2020-03-31, 21:00

Odbiór podręczników i ćwiczeń dla klas I-III

Informujemy, że w dniach 1-3 kwietnia 2020 r. w godz. 9.00-13.00 należy odebrać ze szkoły podręczniki i ćwiczenia dla klas I-III, część 5. Na podręcznikach umieszczone są karteczki z nazwiskiem i imieniem ucznia.

Uwaga: Otwarte będzie tylko główne wejście do szkoły. Prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach z innymi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na odstęp 2 m od najbliżej znajdującej się osoby.

 

Aktualizacja 2020-03-27, 16:00

Poniżej przedstawiamy plan spotkań online z wybranymi nauczycielami na najbliższy tydzień, tj. 30.03 – 03.04

plan_spotkan_online

Aktualizacja 2020-03-23, 16:30

Ciekawa grafika ze strony Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościerzynie.

Wszyscy teraz uczymy się w domu! Powodzenia!

Szanowni Rodzice!

Z pewnością jesteście bardzo niespokojni, jak będzie funkcjonować przez najbliższe tygodnie, nasza szkoła i przedszkole. Obiekty szkolne decyzją Ministra Edukacji Narodowej  pozostaną nadal zamknięte, aż do dnia 10 kwietnia 2020 r.

Dyrektorzy jednostek oświatowych otrzymali do wykonania szereg zadań, w tym kontynuowania przez szkoły zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jestem w stałym kontakcie z naszymi nauczycielami. Od piątku (20 marca br.) stworzyliśmy nową bazę poczty elektronicznej. W internecie mogą Państwo skontaktować się z każdym z nauczycieli. Adresy kontaktowe znajdują się na szkolnej witrynie www w zakładce SZKOŁA PODSTAWOWA/GRONO PEDAGOGICZNE.

Do środy (25 marca br.) nasza oferta dla uczniów i dzieci będzie realizowana bez istotnych zmian.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna jutro wypracują nowe zasady prowadzenia zajęć dla uczniów. Obecnie trwają konsultacje. Prosimy Państwo też o zgłaszanie swoich sugestii na adres a.szejba@zkiwdziemiany.pl

Na  naszej stronie w najbliższych czasie zamieścimy również treści dotyczące nas wszystkich i związane z koniecznością pracy w stresie wywołanym pandemią. Sytuacja jest naprawdę złożona. Prowadzenie nauki zdalnej dzieci, jak się przekonujemy jest trudne i powoduje powstawanie złych emocji, a nawet frustracje. Wpływa na to cały szereg czynników; niektóre ukształtowane zostały historycznie, inne rodzą się na naszych oczach. Część wynika z działań władz i funkcjonowania różnych placówek.  Nasze rodziny też funkcjonują w kryzysowej sytuacji. Całość dopełniają media i internet, generując stany ciągłego poruszenia i nerwowości.

Uwzględniając powyższe prosimy o wyrozumiałość. Liczymy na współpracę z Państwem

Adam Szejba – dyrektor zespołu

PS – W najbliższym czasie umieścimy na naszej stronie www szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Sytuacja od nas wymaga wprowadzenia formy elektronicznej. Termin zakończenia rekrutacji w naszej placówce – na szczęście – jest dość odległy i jest nim dzień 30 kwietnia 2020 r.