Gdzie pracują nasi rodzice?

11 czerwca 5- latki (Pszczółki) w ramach cyklu zajęć pt: „Poznajemy zawody naszych rodziców” miały okazję poznać zawód mamy Niny, Pani Marzeny Majkowskiej, która pracuje w Zakładzie Rusznikarskim – Piotr Skawiński w Dziemianach.

Mama Niny jak i sam właściciel Pan Piotr i wszystkie tam pracujące osoby z wielką  radością i otwartością  przywitali nas. Następnie Pan Piotr oprowadził „Pszczółki” po całym Zakładzie, który jak się okazało jest niemały. Najpierw dzieci zobaczyły sklep myśliwsko- jeździecki, w którym  szczególną uwagę przedszkolaków zwrócił sprzęt, tarcze, lornetki, przyrządy, akcesoria różnego rodzaju  itd. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały i  słuchały różnych ciekawych informacji. Następnie Pan Piotr zaprowadził dzieci na warsztat i na koniec na  strzelnicę, gdzie Pszczółki mogły realizować swoje zachcianki, marzenia. Po całym zwiedzaniu Zakładu Pani Marzena miała przygotowany kącik ze słodkościami. Z kolei za Zakładem Państwa Skawińskich  czekała  jeszcze jedna atrakcja jakim była mini stadnina koni. Była marchew, było siano, dzieci mogły karmić, radość była wielka.

Pokazane, zrealizowane na żywo  rozbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Kto wie może kiedyś w grupie Pszczółek wyrośnie jakiś amator czy koneser w tejże dziedzinie.

Dziękujemy mamie Niny za zorganizowanie wycieczki,  poświęcony nam czas. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Piotra Skawińskiego, za serce włożone w prezentację swojej firmy, za okazaną gościnność.

Galeria zdjęć