Gminny Konkurs Ekologiczny „Sprzątamy Dziemiany”

22 kwietnia 2021 r. obchodzimy na całym świecie święto Naszej Planety.

Z tej okazji warto przypomnieć, że każdy z nas powinien troszczyć się o środowisko. Nasze codzienne wybory oraz przyzwyczajenia mają duży wpływ na zmiany klimatu. Gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju,  wyjmowanie ładowarki z kontaktu czy segregacja odpadów komunalnych mogą skutecznie przyczynić się do ochrony „zielonej planety”.

Pomimo, że stan epidemii nie sprzyja organizacji wszelkiego rodzaju spotkań czy konkursów, Urząd Gminy Dziemiany nie zamierza rezygnować z podjęcia działań w celu dokonania zmian otaczającego nas świata dlatego tegoroczny Dzień Ziemi proponujemy celebrować razem z nami cyfrowo.

Na pewno słyszeliście o Trash Challenge albo „wyzwaniu śmieciowym”?

Idąc za przykładem tej pożytecznej mody Urząd Gminy Dziemiany ogłasza konkurs dla mieszkańców Gminy Dziemiany – „SPRZĄTAMY DZIEMIANY”.

Zasady są niezwykle proste, a nagrody atrakcyjne!

1) Znajdź zanieczyszczony teren na obszarze Gminy Dziemiany.

2) Zrób sobie zdjęcie na tle nieuporządkowanego miejsca.

3) Posprzątaj teren, wyzbieraj śmieci i również zrób sobie fotkę na tle wysprzątanego miejsca!

Specjalnie powołana komisja oceniać będzie ilość uzbieranych śmieci, uwzględnienie segregacji śmieci oraz… Twoją pomysłowość!

Zdjęcia wraz z metryczką oraz zgodą należy dostarczyć w formie elektronicznej na adres: gospodarka.odpadami@dziemiany.pl lub w formie papierowej na adres: Urząd Gminy Dziemiany, ul. 8 Marca 3, 83-425 Dziemiany

Prace należy nadsyłać w terminie 22.04.2021 r. – 31.05.2021 r.

Powodzenia !!!

Załączniki