II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” etap wojewódzki

W dniu 20 – 21 kwietnia 2023r. w nowej siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Staniszewie odbył się finał wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących parki krajobrazowych województwa pomorskiego: Zaborski, Kaszubski, „Mierzeja Wiślana”, „Dolina Słupi”, Nadmorski i Wdzydzki.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Mateusz Beśka, Ernest Kuklewski i Mikołaj Synak reprezentowali Wdzydzki Park Krajobrazowy. Uczestnicy musieli się zmierzyć z testem wiedzy o parkach i wykazać się umiejętnością rozpoznawania chronionych gatunków ptaków. Nasza drużyna zajęła II miejsce, natomiast indywidualnie najlepszy wynik zdobył Mateusz Beśka.

Dwudniowy pobyt w nowej placówce był nagrodą za trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Uczestnicy brali udział w grach terenowych, wieczorze z gwiazdami w sali astronomicznej, a podczas wycieczki krajoznawczej poznali walory przyrodnicze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. E. Kartuszyńska.

Na etapie ogólnopolskim województwo pomorskie będzie reprezentowała drużyna z Chojnic Zaborski Park Krajobrazowy.

Galeria zdjęć