Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, rozmów, życzeń. Jest to czas w którym każdy zatrzymuje się na chwilkę, żeby wziąć do ręki kawałek białego, kruchego opłatka. Są to dni pełne refleksji, wspomnień dni, które już minęły.

Z okresem Bożego Narodzenia związane są barwne przedstawienia o narodzinach Jezusa zwane jasełkami. Nie mogło ich również zabraknąć w naszej szkole. Uczniowie klasy 4a przez długi czas przygotowywali swoje „Jasełka u Pani Hrabiny”, natomiast klasa 5c przygotowała piękne kolędy i pastorałki. Mali aktorzy wykazali się dużym zaangażowaniem. Chętnie uczestniczyli w licznych próbach- również tych „zdalnych”. Nad wszystkim czuwały panie: Agnieszka Czaja, Agnieszka Kanthak, Agnieszka Jenta oraz Kinga Błaszkowska.

W czwartek 16.12 występ mogły zobaczyć dzieci z naszego przedszkola, zaś następnego dnia (17.12) przedstawienie zaprezentowano uczniom i nauczycielom szkoły.

Scenariusz jasełek okazał się dość nietypowy. Były sceny humorystyczne, ale także zmuszające do chwili zadumy nad przemianą, jakiej może doświadczyć każdy człowiek podczas Bożego Narodzenia. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, a sami aktorzy i chórek wypadli wspaniale.

Galeria zdjęć