Kiermasz przedświąteczny

W niedzielę, 16 grudnia 2018, młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami po raz trzeci wzięła udział w organizowanym od kilku lat w Dziemianach kiermaszu przedświątecznym. Uczniowie, nauczyciele i rodzice własnoręcznie wykonali świąteczne stroiki, kartki z życzeniami,  ozdoby na choinkę, oraz upiekli pierniczki i pięknie je ozdobili.

Cały dochód z kiermaszu w kwocie  1134zł 12gr przekazaliśmy na konto fundacji AVALON, by pomóc Krzysztofowi, mieszkańcowi naszej miejscowości, który w grudniu 2011 r. uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku czego doznał wielu rozległych obrażeń ciała, co spowodowało trwającą do dnia dzisiejszego utratę zdrowia. By Krzysztof miał szansę wrócić do aktywności dnia codziennego potrzebna jest mu stała, intensywna rehabilitacja.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego stoiska, szczególnie jednak uczniom klas trzecich oddziałów gimnazjalnych – specjalistom od pieczenia pierników i babeczek. Szczególne podziękowania składamy panu Krzysztofowi Żywiec, który wykonał dla nas piękne drewniane choinki. Cieszyły się one podobnie jak w roku ubiegłym ogromnym powodzeniem i znacznie przyczyniły się do zapełnienia naszej kiermaszowej skarbonki.

Za współpracę dziękujemy nauczycielom (szczególnie paniom z przedszkola za wykonanie pięknych kartek), uczniom, ich rodzicom i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu naszego świątecznego stoiska. Dziękujemy także wszystkim, którzy  z życzliwością  przyglądali się naszemu przedsięwzięciu.

Przede wszystkim jednak dziękujemy ludziom wrażliwym na ludzkie nieszczęście, którzy z wielką hojnością wsparli naszą akcję, a poprzez to rodzinę walczącą o powrót do zdrowia dla swojego syna.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2019! 

Wolontariusze i koordynatorzy SKW – pani Maria Pobłocka, pani Karolina Skwierawska–Bruska i pan Bartłomiej Pobłocki.

Galeria zdjęć