Klasy 6 w Zielonej Szkole w Schodnie

Uczniowie klas 6 A, B i C w dniach 6-8  marca 2023 r. korzystali z oferty edukacyjnej i gościnności Zielonej Szkoły w Schodnie. Pobyt rozpoczęliśmy od zapoznania z regulaminami obowiązującymi w szkole i przypomnieniem zasad bezpieczeństwa. Pierwsze zajęcia terenowe poprowadził pan Artur Sikorski, który przygotował dla nas grę terenową z poszukiwaniem skarbu i przekazał mnóstwo ciekawostek przyrodniczych. Natomiast podczas południowych zajęć pani Aneta Libera pokazała nam kilka metod na „Reaktywację odpadów”, czyli powtórne wykorzystanie różnego rodzaju materiałów. Uczniowie własnoręcznie wykonywali torebki prezentowe, ozdobne wazoniki i pojemniki na długopisy.

Galeria zdjęć

Drugi dzień warsztatów rozpoczął się od zajęć pt. „Bushcraft, czyli umiejętność bytowania w dziczy”, które poprowadził pan Błażej Grzyb. Po ciekawej prezentacji na temat sposobów radzenia sobie w lesie, udaliśmy się na 8,5-kilometrowy spacer ścieżką przyrodniczą dookoła jezioro Schodno. Drugie wtorkowe zajęcia pt. „Wycieczkę w epokę lodowcową” poprowadził pan Piotr Kowalewski. Opowiadał on m.in. o lądolodzie, powstaniu jezior rynnowych oraz innych ciekawostkach geologicznych.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Nasz pobyt w Schodnie zakończyły zajęcia na temat drzew przeprowadzone przez panią Anetę Liberę. Po ciekawej prezentacji udaliśmy się do ogrodu otaczającego szkołę, by w formie zabawy nauczyć się rozpoznawania różnych gatunków. Na koniec każdy mógł przygotować kulę do kąpieli o zapachu świerka czy sosny.

Bardzo dziękujemy wszystkim edukatorom za niezwykle ciekawe zajęcia, a pani Anecie Liberze dodatkowo za serdeczne przyjęcie nas w Zielonej Szkole!

Galeria zdjęć