Klasy czwarte z wizytą w Malborku

Podróżować, to rozwijać się. Z takim hasłem w czwartek, 9 czerwca 2022 roku uczniowie z klas IV pojechali na wycieczkę do Malborka. Opiekunami wyjazdu byli: p. Małgorzata Lubecka, p. Celina Brzezińska – Słomińska, p. Agnieszka Kanthak oraz p. Bernard Kryzel. Wycieczka miała dwa główne, choć zdecydowanie różniące się od siebie punkty programu.

Rozpoczęliśmy ją od  zwiedzania zamku gotyckiego, wznoszonego w kilku etapach od 1280 r. do połowy XV wieku, przez zakon krzyżacki. Obecnie zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez przewodnika i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny, Zamek Średni z Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca. Ponadto dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejny punkt obfitował w dobrą zabawę w malborskim DinoParku. Tutaj czekało na nas: zwiedzanie ścieżki edukacyjnej, na której znajdują się ruchome dinozaury, mini-zoo, a tu kangury, alpaki, daniele, kózki, muflony, wioska neandertalska i animatroniczne mamuty, park linowy Malborkstones, kraina zabaw, laserowy tor przeszkód, kino 5D EXTREME, kolejka Safari Jungle.

Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, zaś pobyt w parku rozrywki dostarczył jej nam co niemiara! Zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domów.

Galeria zdjęć