Kolędnicy Misyjni

21.12.2022 r. mieszkańców Dziemian odwiedzili kolędnicy misyjni. Przy okazji kolędowania zbierane były ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom z Papui- Nowej Gwinei.

Dziękujemy, Tym, którzy przyjęli kolędników misyjnych, z uwagą wysłuchali przygotowane przez nich scenki i złożyli z serca datek.

Dzięki Waszej hojność udało się nam zebrać 1884,20 zł .

Tegoroczny projekt akcji Kolędnicy Misyjni  pragnął  przybliżyć dzieciom i dorosłym Papuę-Nową Gwineę. Jest to drugie, co do wielkości państwo w Oceanii otoczone Oceanem Spokojnym, Morzem Koralowym i Morzem Nowogwinejskim.  Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych.

Sytuacja dzieci w Papui nie jest łatwa. Surowe warunki życia, wojny plemienne, brak lekarstw, środków higienicznych, elektryczności i bieżącej wody sprawiają, że dzieci, młodzi i całe rodziny codziennie zmagają się z twardą rzeczywistością głodu, przemocy fizycznej i seksualnej czy oddawania najmłodszych dalszej rodzinie lub klanowi, „adoptowania” na służbę.

Galeria zdjęć