MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

15 września dzieci z oddziałów 0A i OB świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki, który został zapoczątkowany w 2008 roku i od tego czasu obchodzi się go w aż 196 krajach. Inspiracją do ustanowienia tego święta stało się opowiadanie pt. „The Dot” autorstwa kanadyjskiego pisarza -Petera H. Raynoldsa.

Opowiadanie przedstawia historię dziewczynki o imieniu Vashti, która niepewna swoich umiejętności, nie chciała namalować znaku, który będzie jej odzwierciedleniem. Po namowach nauczycielki postawiła tylko kropkę, która stała się pięknym początkiem jej nowej pasji- malarstwa. Dziewczynka doceniona przez nauczycielkę uwierzyła w swoje możliwości i rozwijała swój talent.

Dzień Kropki ma na celu uświadomienie, że w każdym człowieku, drzemią ukryte zdolności i czasami wystarczy ta pierwsza kropka, pierwszy krok, który sprawi, że zostaną one odkryte i będą mogły być rozwijane. Jest to także lekcja dla dorosłych, by zawsze wierzyć w możliwości dziecka i doceniać jego twórczość.

Dzieci z zerówek w tym dniu brały udział w wielu rozwijających i twórczych aktywnościach.

Grupa 0A wykonała prace plastyczne, brała udział w zabawach muzyczno-ruchowych z motywem kropki, grała w twistera, wykonała eksperyment – tworzenie tęczy z sekwencji skittlesów. Ćwiczyła więc umiejętności matematyczne, małą motorykę, dużą motorykę, orientację w przestrzeni i w schemacie własnego ciała oraz umiejętność współpracy w małych grupach.

Dzieci z oddziału 0B przygotowały dla uczniów naszej szkoły specjalne kupony na Dzień Kropki, wyklejały sekwencję, tworzyły pracę plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik,  pokonywały „ kropkowy tor”, szukały motywu kropek w przyrodzie i przedmiotach codziennego użytku, a na koniec dnia wykonały kropeczkowe balony i pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Dzień Kropki był dla dzieci zerówki  nie tylko czasem twórczym, ale także pełnym uśmiechu i dobrej zabawy.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć