MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.  Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i instruktorów, co spowodowało, że  w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.

A co się działo w tym dniu w naszej szkole?

Tego dnia uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem swoich wychowawców, wzięli udział w  wielu ciekawych zabawach plastyczno – technicznych, które pomogły dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Pojawiła się także kropkowa fotobudka i gazetka informacyjna, a uczennice z klasy VA – Nadia i Wiktoria przybliżyły  najmłodszym uczniom historię powstania święta.

Powstały  wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, które zawisły w galeriach klasowych i na korytarzach szkolnych.

Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich koleżankom i kolegom, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Galeria zdjęć