Narodowe Święto Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Dziemiany, w tym roku zostało przygotowane przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach. W czwartek 10 listopada obchody podzielono na dwie części. W Ośrodku Kultury w Dziemianach uczniowie zaprezentowali swoje występy. Następnie przed pomnikiem ofiar Sophienwalde zostały złożone wiązanki kwiatów przez delegacje: władz Gminy, Zespół Kształcenia i Wychowania  w Dziemianach, Szkołę Podstawową w Kaliszu, Delegację Biblioteki Publicznej, Zrzeszenie Kaszubsko –Pomorskie z terenu Naszej Gminy, dzieci z Samorządu Uczniowskiego. Znicze i symboliczny kwiatek złożyliśmy również pod Dębami Pamięci.

Apel słowno–muzyczny zaprezentowały dzieci z oddziału „O”B, ubrane w barwy narodowe. Odśpiewały Hymn Narodowy, zatańczyły Krakowiaka, wystukiwały na drewnianych patyczkach Rotę  w takt muzyki. Były wiersze i piosenki, recytowane i odśpiewane przez najmłodszych. Dzieci do przedstawienia w formie zajęć otwartych przygotowała wychowawczyni, Pani Anna Kachniarz. Występy najmłodszych mieli okazje obejrzeć ich rodzice, zaproszenie na uroczystość. Całość zakończyła się wystąpienie starszych uczniów z Samorządu Uczniowskiego klas 8A i 8B i wręczeniem przygotowanych na tę okazję kwiatów w barwach narodowych.

Ostatnim punktem obchodów tego dnia było złożenie przez Samorząd Uczniowski wiązanki kwiatów w Kościele Parafialnym w Dziemianach pod tablicą Alojzego Bruskiego.

Galeria zdjęć