Noc Teatralna

W piątek 15.11-16.11. 2019r. w Szkole Podstawowej i w Bibliotece Gminnej odbyła się Noc Teatralna dla Biblioteczno-szkolnego Powszechnego Teatru. BISZKOPTA. Warsztaty poprowadzili Tomasz Bieliński, aktor- iluzjonista, reżyser z Warszawy oraz bibliotekarka, opiekun Koła Teatralnego BISZKOPT – Danuta Łazur. Wszystko udało się świetnie zorganizować dzięki wsparciu nauczycielek z SP, Pań- Anety Słomińskiej oraz Anny Żywickiej i Zofii Wałdoch, które równolegle przeprowadzały w szkole Noc Języka Kaszubskiego.

Zajęcia zaczęły się w szkole, w małej sali gimnastycznej, rozgrzewką- poznawaniem poprzez gesty, ćwiczeniami dykcyjnymi, animacjami teatralnymi. Nareszcie też młodzi adepci sztuki teatralnej mogli przeczytać autorski scenariusz Tomasza Bielińskiego „Kopciuszkowo, znaczy zdrowo” inspirowany znaną bajką i akcją, w której uczestniczy gościnna placówka – „Szkoła promująca zdrowie”. Wiele emocji wzbudziło przymierzanie strojów.

Wzmocniona pyszną pizzą młodzież aktywnie uczestniczyła w drugiej części nocnego spotkania, która odbywała się już w Gminnej Bibliotece Publicznej i była bardzo rozśpiewana. Instruktor Tomek przygrywał na keyboardzie, poddawał melodię piosenek z „Kopciuszkowa…”, a każdy śpiewał jak umiał 😉 Przegląd talentów nie skończył się do samego rana- byli jeszcze mistrzowie kabaretu („Według mnie but jest za mały”), cukiernictwa ( do historii przejdzie ptasie mleczko Wiktorii, babeczki Dominika czy ciastka francuskie Marty), szeptu scenicznego (ciiicho), uciszania(ciiiii), chrapania etc. Jednym słowem Biszkopt to zdolna grupa nocnych marków. Jedno też jest pewne – ta noc była za krótka i trzeba ją powtórzyć Chcemy się inspirować i tworzyć nie tylko sztukę, ale i serdeczne więzi.

Galeria zdjęć