O WALCE Z HEJTEM W „HEJT SCHOOL MUSICAL”

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego, w piątek 14 czerwca br., najstarsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Hejt School Musical” w wykonaniu Teatru Komedii Valldal, którego aktorzy to dzieci i młodzież.

Musical poruszał problemy znane nam ze szkolnych korytarzy: akceptację ucznia w nowym środowisku, rozwijanie zainteresowań, relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami, niezdrową rywalizację oraz przede wszystkim hejt w internecie.

Młodzi aktorzy w profesjonalny i niebanalny sposób zagrali swoje role. Największe wrażenie na uczniach zrobiły kreacje postaci, przepiękne stroje, żywa akcja oraz rockowa muzyka podkreślająca wymowę spektaklu. Oglądaniu musicalu towarzyszyły przeróżne emocje: od zachwytu, śmiechu, po łzy wzruszenia. Uczniowie wyszli z sali teatralnej bogatsi o nowe doświadczenia estetyczne, ale również z przesłaniem na dalsze życie: hejtem nie należy się przejmować i realizować marzenia wbrew temu, co mówią inni.

Przed spektaklem spotkaliśmy naszą znajomą, pochodzącą z Dziemian, Malwinę Laskę – studentkę Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Absolwentka naszej szkoły związana jest z Teatrem Komedii Valldal, w którym nabierała szlifów jako licealistka.

Ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne spektakle w wykonaniu Teatru Komedii Valldal.

Opiekunami podczas wyjazdu były: pani Romana Datta, pani Karolina Skwierawska-Bruska oraz pani Agnieszka Ostrowska.

Galeria zdjęć