Odwiedziny farmaceuty w przedszkolu w Kaliszu

W czwartek 02.06.2022 r. przedszkolaków odwiedziła mama Oskara,  która opowiedziała dzieciom o wykonywanym przez siebie zawodzie farmaceuty. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym,kto może zostać farmaceutą, gdzie pracuje farmaceuta. Mama Oskara  przyniosła artykuły, które możemy zakupić w aptece: lekarstwa, syropy, bandaże, opatrunki, maści i kremy. Dzieci oglądając lekarstwa przypomniały sobie również o tym, że nie należy brać leków bez wiedzy osób dorosłych.
Nasz gość opowiedział dzieciom także o tym, jak ubrana jest pani farmaceutka oraz jakich narzędzi potrzebuje w swojej pracy.
Po zapoznaniu przedszkolaków z atrybutami, mama Oskara zaprosiła dzieci do wspólnego przygotowania lekarstwa. Dzieci wcieliły się w rolę aptekarza, który za pomocą moździerzy, tłuczka, zakraplaczy i innych naczyń laboratoryjnych przygotowały krem oraz lekarstwo z witaminą E.
Spotkanie zorganizowane było w związku z realizacją programu preorientacji zawodowej jak i projektu „Kim będę w przyszłości”?
Bardzo dziękujemy Pani Oliwii za zaangażowanie we współpracę z naszym przedszkolem. Dziękujemy za piękne upominki dla naszych pociech.

Galeria zdjęć