PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZOLU W KALISZU

W przedszkolu  w Kaliszu 8 czerwca 2019 roku (sobota ) o 14.00 rozpoczął się  piknik rodzinny, gdzie mogliśmy uczcić nie tylko dzień Matki, ale również dzień Ojca i dzień Dziecka.   Pikniki rodzinne w naszej placówce odbywają się co roku. Wymagają dużego nakładu pracy zarówno personelu placówki jak i rodziców. Opierają się na ich współpracy.

Do tegorocznego pikniku przygotowywaliśmy parę miesięcy . Już od stycznia rodzice i personel placówki poszukiwał pomysłów, osób, które mogłyby uświetnić to wielkie wydarzenie . Chęci i pomysłów nie brakowało. Przystąpiono do organizacji, aby jak najszybciej „zaklepać” różne atrakcje dla dzieci  z przedszkola, ich rodzin, znajomych i gości. Warto wspomnieć, że część rodziców wyróżniała się szczególnym zaangażowaniem, poświęcając swój drogocenny czas. Oprócz spotkań organizacyjnych rodzice zajęli się przygotowaniem bajki dla dzieci „Rzepka”, która miała być odegrana  właśnie w tym dniu. Wszyscy starali się sprawić, by ten dzień był jak najpiękniejszy i atrakcyjny dla wszystkich.

Czas płynął i nadszedł oczekiwany moment. Dzień pełen pracy, zdenerwowania, ale przede wszystkim radosny, pełen miłej zabawy, pozytywnych przeżyć. Nadszedł moment na czas spędzony miło i atrakcyjnie, w naszej wielkiej „przedszkolnej rodzinie”. Od rana do placówki podążali rodzice niosąc własnoręczne wypieki. Dzielni tatusiowie zajęli się ustawieniem parasoli, stołów. Wszystko  wyrastało na placu  jak grzyby po deszczu.

Deszcz to kolejny punkt naszego pikniku. Kiedy wszystko zostało już zapięte na ostatni guzik,  zawiał silny wiatr, a z nim ciemne chmury przyniosły lekkie grzmoty i deszcz.  Wszyscy patrzyli z nadzieją, że warunki atmosferyczne się poprawią, że praca rodziców, personelu przedszkola nie będzie zmarnowana. Smutne oczy dzieci i wszystkich obecnych w przedszkolu wypatrywały, bardzo mocno, lepszej pogody. Koło 13.30 przestał padać deszcz, co przywróciło uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.

Około 14.00 sala zaczęła  wypełniać się ludźmi. Na scenie pojawiły się przedszkolaki , które przebrane były w piękne stroje.

Jako pierwsze prezentowały się dzieci z programem artystycznym „Kaczka Dziwaczka”. Każdy przedszkolak starał się jak najpiękniej przedstawić swoją rolę. Dzieci poprzebierane były w kaczuszki, kucharza, policjanta, aptekarkę, praczkę.  Absolwenci pożegnali przedszkole krótkimi wierszykami. Były to chwile pełne wzruszeń zamykające ważny etap w życiu tych dzieci.

Po wzruszających chwilach nadszedł czas na występ z cyklu „rodzice dzieciom”. W tym roku rodzice  przygotowali bajkę „Rzepka”. Dzięki wielotygodniowemu  zaangażowaniu (częste próby, wykonanie atrakcyjnych dekoracji, uszycie barwnych strojów) spektakl był przepiękny. Dzieci i goście pikniku patrzyli na bajkę z wielkim przejęciem.

Oprócz atrakcji scenicznych zapewniono wszystkim różne atrakcje . Każdy mógł skosztować domowych wypieków. Można było napić się kawy, herbaty, czy soku. Dla ochłody zapewniono lody jak również gofry. Można było zachwycić się kiełbaską z grilla .Oprócz tego każdy mógł skosztować swojskiego chleba  przygotowanego przez p. Marzenę Warnke  i smalcu (który przygotowała p. Dorota Laska z  kiszonym ogórkiem.

Dzieci mogły zrobić sobie piękne rodzinne  zdjęcia  w foto budce jak i pozjeżdżać na dmuchańcu.

Piknik trwał do późnych godzin. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, środki materialne, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki. Dzięki Wam nasz Piknik Rodzinny był niepowtarzalny.

Galeria zdjęć