Program Stypendialny Horyzonty

„W Programie Stypendialnym Horyzonty pracujemy z młodymi ludźmi z aspiracjami, którym trudno byłoby je realizować bez naszego wsparcia, także finansowego. Zapraszamy ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.”

List do uczniów i uczennic!

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najlepszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

Szkoły rekomendowane dla województwa pomorskiego to:

III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni,

III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.

  • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
  • Finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
  • wspólnie ze stypendystami i stypendystkami organizujemy ciekawe projekty społeczne, artystyczne i naukowe. Chodzimy do kina, na koncerty, poznajemy miasto.
  • W trudnych sytuacjach stypendyści i stypendystki mogą  liczyć na wsparcie koordynatorek i koordynatorów oraz fundacyjnych psycholożek.

Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie.

Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca!

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty,na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

Elżbieta Broda

Koordynatorka EFC

+48 696 647 505

ebroda@efc.edu.pl

https://efc.edu.pl/programy/horyzonty?gclid=CjwKCAjw_MqgBhAGEiwAnYOAeod5IIDgxogBD5gYb9BzcezJnS0TkQiVIYqIMABFMI6NrqozNEezrRoCHBMQAvD_BwE