Rodzice czytają dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupa „0”A wspólnie z rodzicami rozpoczęła cykl spotkań głośnego czytania dzieciom. Akcja trwa od października i potrwa do czerwca. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat kształtuje nawyk czytania przez całe życie, aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Wspólne czytanie z dzieckiem procentuje również w lepszym budowaniu jego więzi między dorosłym a dzieckiem.

W pierwszym półroczu mieliśmy przyjemność gościć w naszej klasie panią Karolinę Skwierawską- Bruską- mamę Alosia, pana Daniela Kuklińskiego- tatę Maksia, panią Izabelę Dąbrowską- mamę Lenki, panią Katarzynę Kryzel- mamę Mariki, panią Kamilę Szmulewską- mamę Anastazji oraz panią Bożenę Gostomską – babcię Blanki. Dzieci przybyłych gości były szczęśliwe i dumne mogąc gościć na zajęciach swojego członka rodziny. Ponadto cała grupa z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwała się w każdą czytaną bajkę. Spotkania z bliskimi na terenie szkoły są elementem integracji obu środowisk, a także dużym przeżyciem dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i poświęcony czas oraz zapraszamy kolejnych chętnych rodziców na wspólne czytanie książek.

Galeria zdjęć