Spotkanie z autorką książek dla dzieci- panią Agnieszką Frączek

O tym, że język polski nie jest taki trudny jak się powszechnie wydaje i że zabawa słowem może sprawiać dużo radości przekonywała przedszkolaki i uczniów klas I- III pani Agnieszka Frączek, autorka popularnych książek dla dzieci.

Spotkanie autorskie z twórczynią literatury dziecięcej odbyło się w , 22 listopada w naszym przedszkolu w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Licznie przybyłe dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i z wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na liczne pytania. Wraz ze słoniem i kotem, bohaterami wierszyków, autorka przestawiała meandry języka polskiego. Rozbawiła młodą publiczność między innymi opowieścią o kocie, który nocą zakradał się do lodówki w poszukiwaniu smacznych kąsków.

Przedszkolaki to bardzo wymagająca widownia. Jednak Agnieszka Frączek błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi i sprawiła, że atmosfery na spotkaniu mógłby jej pozazdrościć niejeden pisarz. Autorka przyznała, że pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Jednym z ciekawszych momentów spotkania było pokazanie dzieciom drogi jaką musi przebyć książka od pomysłu do czytelnika. Dzieci kolejno wcielały się w osoby odpowiedzialne za jej powstanie: autora, ilustratora czy redaktora. Po ciekawym, pełnym pytań (zarówno ze strony publiczności jak i pisarki) spotkaniu autorka z chęcią rozdawała dzieciom autografy i robiła z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy pani Adriannie Borzyszkowskiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dziemianach za pomoc w organizacji spotkania.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć