Spotkanie z policjantem

Pod koniec  października uczniowie klas I odbyli szkolenie  w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszoklasiści pod kierunkiem pana policjanta – młodszego aspiranta Łukasza Orlikowskiego  utrwalali podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
Podczas spotkania uczniowie rozmawiali między innymi o prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Pan policjant uczulił dzieci, aby zawsze pamiętały o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem i o zakładaniu odblasków.
Pierwszacy także pod okiem pana policjanta utrwalali zasady prawidłowego  przechodzenia przez  ulicę i podstawowe znaki drogowe.
W czasie spotkania dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały przykłady niewłaściwego zachowania się uczestników  w ruchu drogowym oraz zadawały pytania odnośnie nurtujących je problemów. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały „odblaskowe” czapeczki z daszkiem.
Spotkanie zorganizowały wychowawczynie: Pani Jolanta Rolbiecka i pani Ewa Szejba oraz pani Ania Żywicka – pedagog szkolny.

Galeria zdjęć