Spotkanie z policjantem- jesteśmy bezpieczni na drodze

22 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  panem Piotrem Kwidzyńskim- aspirantem sztabowym z Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta.

Pan Piotr przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Policjant uświadomił przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą przeprowadzając z dziećmi scenkę dramową w oparciu o baśń o Czerwonym Kapturku. Duże uznanie dzieci zdobyły  przeprowadzone przez pana Piotra zabawy muzyczno- ruchowe, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie naszemu gościowi pamiątkowego dyplomu.

Wizyta pana policjanta była zwieńczeniem tygodnia zajęć, którego tematem były zasady bezpieczeństwa. Nasze przedszkolaki przygotowały się do tego spotkania  poprzez spacery w okolicach naszego przedszkola podczas których utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć