SUKCESY NASZYCH RECYTATOREK W GMINIE I POWIECIE

Podczas eliminacji gminnych XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, które odbyły się 6 marca w Ośrodku Kultury w Dziemianach, uczennicom naszej szkoły, po rewelacyjnych wystąpieniach, udało się zająć wysokie miejsca. Komisja konkursowa w składzie: pani Felicja Baska-Borzyszkowska, pani Oliwia Słomińska oraz ks. Andrzej Kubisz, doceniła interpretacje utworów w wykonaniu naszych uczennic i przyznała:

w kat. kl. I-III szkoły podstawowej

I miejsce Aleksandrze Lemańczyk (kl. III B)

w kat. kl. IV-VI szkoły podstawowej

II miejsce Liliannie Windorpskiej (kl. VI A)

w kat. kl. VII, VIII i III gim.

I miejsce Martynie Synak (kl. VIII A)

II miejsce Natalii Dorau (kl. VIII A)

w Turnieju Poezji Śpiewanej

I miejsce Ewelinie Johansson (kl. III B gimnazjum)

Wygrana zapewniła naszym uczennicom awans do eliminacji powiatowych, które odbyły się 12 i 13 marca w Kościerzynie. Recytatorów oceniała komisja w składzie: pani Aleksandra Peplińska, pan Jan Zamkowski oraz pan Ireneusz Korda. Docenione zostały występy dwóch naszych recytatorek. Martyna Synak (kl. VIII A) uzyskała II miejsce w kategorii klas starszych, natomiast Lilianna Windorpska (kl. VI A) otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Serdecznie gratulujemy naszym recytatorkom oraz nauczycielkom, które je przygotowały: pani Ewie Szejba, pani Zofii Wałdoch i pani Agnieszce Ostrowskiej.

Galeria zdjęć