Światowy Dzień Kota w przedszkolu w Dziemianach

Miłe, puchate, które swoim mruczeniem potrafią ukoić- koty, bo o nich mowa to niezwykle urokliwe i fascynujące zwierzęta, które są ulubieńcami dzieci. 17 lutego wszystkie zajęcia i aktywności podejmowane w naszym przedszkolu związane były z kotami, a to za sprawą obchodów Światowego Dnia Kota.

Tego dnia dzieci zapoznały się z zasadami jakie obowiązują podczas pielęgnacji  czworonożnych kocich przyjaciół, oraz dowiedziały się czego koty potrzebują, aby wieść szczęśliwe życie. Przedszkolaki usłyszały, że pomimo iż zwierzęta nie potrafią mówić, to poprzez swoje zachowanie i ułożenie ciała, wysyłają sygnały swoim właścicielom o tym w jakim są nastroju, kiedy potrzebują samotności a kiedy mają ochotę na zabawę. Dzieci przypomniały sobie, że kot choć miły i puchaty, nie jest zabawką a żywym stworzeniem, i należy go otoczyć troską i miłością.

Dzieci wzięły udział w quizie, zgadując z jakiej bajki pochodzi dany kot, jak się nazywa i jakie są charakterystyczne cechy postaci, którą kreuję. Bawiły się przy znanych piosenkach :”Uciekaj myszko „, „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek  na płotek”. Dzień ten zakończyliśmy wykonaniem pięknych prac plastycznych.

Światowy Dzień Kota był pełen wrażeń i wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Stanowił też okazję do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka – teraz dzieci dobrze wiedzą, że o koty trzeba dbać oraz zwracać uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć