Światowy Dzień Książki w przedszkolu w Dziemianach

24 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa i literatury oraz zwrócenie uwagi na problem związany z ochroną praw autorskich.

Książki są ważnym elementem rozwoju dzieci: pobudzają wyobraźnie, kształtują dobre postawy, uwrażliwiają na piękno, wzbogacają słownictwo i rozwijają kompetencje językowe, dlatego dbamy o to, aby nasze przedszkolaki miały codzienny kontakt z książkami i literaturą w nich zawartą. Tego dnia dbaliśmy o to w szczególny sposób. Dzieci zdobyły wiele informacji o tym, jak powstają książki. Dowiedziały się jak powstaje papier, jakie są poszczególne etapy pracy pisarza, ilustratora, introligatora i wydawcy. Najstarsze grupy wybrały się do magicznej krainy pełnej książek – Gminnej Biblioteki w Dziemianach w której, dyrektor biblioteki – Pani Adrianna Borzyszkowska, opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza i zasadach korzystania z zasobów biblioteki. Dzień zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznych, których tematem przewodnim były książki.

Dzień Książki w naszym przedszkolu był bajkowym , kolorowym i radosnym dniem, które nasze dzieci z pewnością jeszcze długo będą wspominać.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć