Światowy Dzień Mycia Rąk w przedszkolu w Dziemianach

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, który został ustanowiony, by podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą z mydłem.

Pandemia COVID-19 uwydatniła znaczenie higieny rąk dla każdego, prostego działania, które może ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji dróg oddechowych i innych.

Pomimo wzmożonych wysiłków na całym świecie, higiena rąk jest nadal słabo praktykowana w wielu placówkach, a jej przestrzeganie rzadko przekracza 70% w krajach o wysokich dochodach, a przecież higiena rąk to jedno z najskuteczniejszych działań ograniczających rozprzestrzenianie się patogenów i zapobiegających infekcjom, w tym wirusowi COVID-19.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej mycie rąk to bardzo ważna czynność, sprzyjająca zachowaniu zdrowia, które jest najwyższą wartością w życiu każdego człowieka.

Z okazji tego dnia, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy 14 października nasze przedszkolaki przypomniały sobie zasady prawidłowego mycia rąk, sytuacje po których należy umyć ręce oraz dlaczego mycie rąk jest tak ważne dla naszego zdrowia.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć