Światowy Dzień Wody w przedszkolu w Dziemianach

22 marca nasze przedszkolaki zmieniły się w propagatorów zdrowego stylu życia i obrońców środowiska, a to wszystko za sprawą obchodów Światowego Dnia Wody.

               Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i jest obchodzone corocznie od 1992 roku. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na niedobór wody na świecie i angażowanie ludzi w prace nad upowszechnieniem dostępu do wody pitnej.

                Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych, podczas których poznały właściwości wody. Pozyskały wiadomości na temat rodzaju wód i ich źródeł. Dowiedziały się, że pomimo, iż Ziemia jest bogata w wodę, to tylko nieznaczna jej część jest zdatna do picia. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że woda jest niezbędna do życia i ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dzieci podały przykłady codziennych czynności do których wykorzystujemy wodę, po czym dowiedziały się, jak potężne ilości wody są wykorzystywane w przemyśle. Najważniejszym punktem było poznanie sposobów oszczędzania wody, które przedszkolaki wdrożyły w życie. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne inspirowane tematem wody.

               Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcję. Dzięki tej uroczystości dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć