Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu w Dziemianach

„Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,

wśród innych dalekich planet.

To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,

więc musi być bardzo zadbany.”

21 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień, który został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a także ze zmianami klimatycznymi- Światowy Dzień Ziemi.

Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń. Nasze przedszkolaki wiedzą o tym doskonale, dlatego z samego rana, wszystkie dzieci wyposażone w rękawiczki i worki do segregacji wyruszyły na teren okalający naszą placówkę, aby oczyścić go ze śmieci.

Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia dla Ziemi są generowane przez ludzi i co możemy zrobić, aby im przeciwdziałać. Przedszkolaki poznały także zasady, jakimi kierują się prawdziwi przyjaciele Ziemi i o obiecały, że będą ich przestrzegać dla dobra swojego i naszej planety.

Obchody Światowego Dnia Ziemi były doskonałą okazją, do wprowadzenie dzieci w świat działań proekologicznych i budowania świadomości, że stan naszej planety w dużej mierzy zależy od działań  oraz codziennych decyzji i wyborów każdego z nas.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć