Święta majowe w przedszkolu w Dziemianach

W naszym przedszkolu ostatni dzień  kwietnia poświęcony był świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji  Maja.

To wspaniały czas na przybliżenie przedszkolakom treści patriotycznych, oczywiście w formie  zrozumiałej dla każdego dziecka. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się również, czym jest konstytucja i dlaczego ustanowienie jej było tak ważne dla naszego państwa i jego dalszych losów. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne związane z naszą ojczyzną z wykorzystaniem różnorodnych technik, w których dominowała biel i czerwień.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i poczucia tożsamości narodowej.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć