ŚWIĘTO SZKOŁY I DZIEŃ DZIECKA POD HASŁEM „ŻYJ ZDROWO”

1 czerwca –Dzień Dziecka,  to jeden z ulubionych dni uczniów. To ich święto , dzień bez lekcji!

W tym roku było to święto pod hasłem ŻYJ ZDROWO!

Z tej też okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które miały na celu promowanie zdrowego trybu życia, stwarzanie okazji do zabawy, aktywnego spędzania czasu , wywołanie radosnych przeżyć i uśmiechu na twarzach dzieci, współpracę w grupie  oraz  integrowanie społeczności szkolnej.  Nic tak nie wpływa pozytywnie na zdrowie, jak dobry humor i czas spędzony w miłym towarzystwie.

Świętowanie rozpoczęliśmy zbiórką na boisku szkolnym, pan Dyrektor Adam Szejba  powitał społeczność szkolną, złożył życzenia wszystkim dzieciom i poinformował o przebiegu tego dnia.

Uczniowie brali udział w  sztafetach sprawnościowych. „ Zerówki”, klasy pierwsze i drugie rywalizowały na poziomie swoich klas. Były to biegi sztafetowe, bieg z pierścieniem, „sadzenie ziemniaczków”, sztafeta ze zmianą piłki. W tychże konkurencjach wygrały :”0”B, 1 B i 2A. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i nagrody – bon o wartości 50zł.

Klasy 3- 5 walczyły w sztafetach sprawnościowych na czas. Były to : wyścig na „nartach”, wyścig w workach i bieg z obręczami. W tej kategorii zwyciężyła klasa 5A,  II miejsce zajęła klasa 5B ,

a III miejsce klasa 4B.

Zawodnicy z klas 6-8 również walczyli w tych konkurencjach i musieli jeszcze zmierzyć się w ”wodociągu”.  W tej kategorii wiekowej zwyciężyła klasa 6B, II miejsce zajęła klasa 6A, a III miejsce klasa 8A.

W nagrodę za pierwsze miejsce klasa otrzymała bon o wartości 100zł, który można wykorzystać na dzień wolny, spędzony z wychowawcą. Nagrodą za drugie i trzecie miejsce był bon o wartości 50zł do wykorzystania na wolnej godzinie.

Wszystkie klasy wykonywały piękne plakaty promujące zdrowy styl życia, które ozdobią szkolne pomieszczenia i będą przypominały  nam  o potrzebie dbania o zdrowie.

Uczniowie mieli też okazję  sprawdzić swoje możliwości  w turnieju Rummikub, konkurs ten zaproponowali  uczniowie,  którzy lubią tego rodzaju rozgrywki.

Najlepsi w grze Rummikub:

1 miejsce  Weronika Dorau

2 miejsce Sebastian Grudnowski

3 miejsce Magdalena Ginter i Lucjan Warnke

Gratulujemy umiejętności!

Na zwycięzców czekały kubki okolicznościowe i książki.

Z racji swojego święta dzieci mogły zjeść lody, wypić sok, kiełbaskę upieczoną na ognisku, a także pyszną zupę pomidorową.

Na zakończenie ponownie zebraliśmy się na boisku. Pan Dyrektor zakończył obchody Dnia Dziecka , wręczył dyplomy i nagrody  przedstawicielom klas, które zwyciężyły w konkurencjach przewidzianych dla poszczególnych grup wiekowych.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przeznaczenie funduszy na organizację Święta Szkoły.

Pogoda nam dopisała. Zmęczone, ale radosne dzieci wróciły do domu, aby świętować w rodzinnym gronie. Następny taki dzień dopiero za rok!

Obchody Dnia Dziecka przygotowali następujący nauczyciele:

Małgorzata Lubecka

Karolina Skwierawska-Bruska

Bernard Kryzel

Łukasz Szamocki

Galeria zdjęć