Szkolne Jasełka

Dnia 20 grudnia 2018 r., w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas IVB i VB pod opieką P. Dagmary Jedynak.

Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor Ewy Radomskiej, która gorąco przywitała wszystkich widzów oraz zaprosiła do obejrzenia przedstawienia.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do obchodów Bożego Narodzenia przedstawili kolację wigilijną. Przesłaniem jasełek było otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka, które prowadzi do przyjęcia Jezusa do serca. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Dopełnieniem przedstawienia stała się scenografia, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Przygotowanie tak pięknej scenografii zawdzięczamy P. Weronice Szmaglik i P. Natalii Słomińskiej, które poświęciły sporo czasu żeby przygotować tak piękne dekorację.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Hasło jasełek „Zatrzymaj się na chwilę” niosło przesłanie abyśmy w naszym życiu zatrzymali się i ujrzeli drugiego człowieka. Abyśmy przyjęli do domu „wędrowca” dla którego co roku zostawiamy miejsce przy naszym wigilijnym stole. Na zakończenie artystycznego występu skorzystaliśmy z uprzejmości uczennic klasy 8A, które w przepiękny sposób zagrały i zaśpiewały „Kolędę dla nieobecnych”.

Gdy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawianie. Te jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Galeria zdjęć