Szlachetna Paczka

Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Dziemianach zaprasza do włączenia się w akcję „Szlachetna Paczka”.

Adresatami projektu są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn, często z powodu tragicznych zbiegów okoliczności, zdarzeń losowych  lub choroby.

W  Szkole Podstawowej w Dziemianach trwa akcja kompletowania Szlachetnej Paczki dla rodziny, której lista potrzeb opublikowana jest poniżej.

Zbieramy przede wszystkim trwałą żywność, środki czystości, pościel, ręczniki, koce, ubrania, przybory szkolne, zabawki   i słodycze.

Zapraszamy do zapoznania się z ideą projektu na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl

Termin zbiórki: 22.11.21 (poniedziałek) – 06.12.21 (poniedziałek)

Miejsce zbiórki:  hol główny w budynku szkoły podstawowej (parter), hol byłego gimnazjum (parter), oraz lokalne sklepy (kosze oznaczone logo Szlachetnej Paczki).

Kod rodziny: POM- 3733-61203

Pani Beata (36 lat) i pan Rafał (47), wychowują trzech synów –  Wiktora (16), Huberta (12), Leona ( 6 ), oraz trzyletnią córeczkę Zuzannę.

Rodzina mieszka na wsi na niewielkim gospodarstwie, w domu należącym do matki pani Beaty. Zajmują piętro domu, który pomimo że wybudowany został przeszło 20 lat temu nadal jest niewykończony.  Pani Beata wraz z mężem każde zaoszczędzone pieniądze przeznaczają na remont i wykończenie domu. W ciągu minionych trzech lat udało im się wymienić okna i założyć centralne ogrzewanie.

Pracując na niewielkim gospodarstwie należącym do matki pani Beaty pomagają także sąsiadom w pracach polowych, np. przy żniwach czy wykopkach.  Podejmują również prace dorywcze – pani Beata jako pomoc w kuchni, a pan Rafał w stadninie koni.

Synowie pani Beaty i pana Rafała dobrze radzą sobie z nauką szkolną. Najstarszy Wiktor wybrał szkołę zawodową i chciałby w przyszłości podjąć pracę związaną z odnawialnymi źródłami energii. Hubert bardzo dobrze się uczy, a jego marzeniem jest zostać pilotem. Sześcioletni Leon chętnie pomaga mamie w kuchni, a tacie w pracach na gospodarstwie. Mała Zuzia bardzo lubi rysować. Pani Beata chętnie gotuje i piecze ciasta, a pan Rafał  majsterkuje i lubi łowić ryby.

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała: np. herbata, kawa, kakao, ryż, makaron, mąka, kasza, kasza manna, cukier, olej, płatki śniadaniowe, budyń, kisiel/galaretka owocowa, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, dżemy, jogurty itp.

Środki czystości: np. proszek/ płyn do prania, płyn do płukania, mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, płyn do mycia naczyń itp.

Odzież/obuwie:

Wiktor : dres – rozmiar XL, wzrost 180 cm.

adidasy, rozmiar 43 (prośba: kolor biały)

Hubert: bluza z kapturem – wzrost  158 cm (szczupły)

Leon : koszulka/ t-shirt, bluza z kapturem – wzrost 134cm