Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

18 października 2019 r. był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Poprzez akt ślubowania zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Na równi z pierwszakami tę chwilę przeżywali ich najbliżsi, którzy licznie przybyli do szkoły. Świadkami uroczystości byli również: dzieci z oddziałów zerowych i uczniowie klas drugich i trzecich wraz z opiekunami.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Część artystyczną poprowadzili uczniowie klas starszych: prowadząca – Ola, uczniowie – Ola, Maja, Filip, Olivier.  Królowa – Amelia, król – Dominik oraz giermek – Nikodem przenieśli wszystkich uczestników uroczystości do Królestwa Szkołolandii. Podczas występów pierwszacy, aby zostać uczniami, musieli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Przeszli próbę recytacji wierszy i odgadli zagadki.  Wykazali się znajomością cyferek i figur geometrycznych.  Udowodnili, że znają zasady  grzeczności i przechodzenia przez jezdnię. Całość montażu słownego była przeplatana piosenkami. Zgromadzona publiczność nagradzała  występy gromkimi brawami, a rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się popisom swoich pociech.

Po części artystycznej nastąpiło przemówienie pana Dyrektora Adama Szejba i  uroczyste ślubowanie. Pierwszacy przyrzekli, że będą kochać  Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą dobrymi kolegami oraz, że swym właściwym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie nastąpił bardzo ważny moment tej uroczystości – pasowanie na uczniów symbolicznym ołówkiem.

Z okazji tej uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Dyrektora szkoły. Zostali także obdarowani licznymi upominkami sponsorowanymi przez  rodziców i szkołę. Uroczystość zakończyła długa „sesja zdjęciowa”.

W tym dniu było uroczyście, miło i sympatycznie.

Dzieci do uroczystości ślubowania przygotowywały się pod opieką swoich wychowawczyń- pani Jolanty Rolbieckiej i pani Ewy Szejba.

Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki i wiary we własne możliwości.

 

Galeria zdjęć