UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

 

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnień, a dla niektórych ostatnich chwil spędzonych w murach szkoły. W piątek 21 czerwca uroczysta akademia zgromadziła całą społeczność ZKiW w Dziemianach oraz gości: przedstawicieli władz gminnych oraz rodziców uczniów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor zespołu pan Adam Szejba, który podsumował rok szkolny jako czas nauki, wyzwań oraz wspólnych sukcesów. Następnie wystąpił wójt Gminy Dziemiany, pan Piotr Laska, który wraz z wicewójt panią Katarzyną Sprawką i przedstawicielami urzędu wręczył nagrody wójta uczniom, który osiągnęli wybitne wyniki w nauce oraz odnieśli sukcesy, reprezentując szkołę w konkursach i zawodach sportowych. Wyjątkowym momentem uroczystości było także wręczenie przez wójta medali Komisji Edukacji Narodowej, które otrzymały panie Wiesława Popowska oraz Ewa Kartuszyńska oraz Odznaki Honorowej za zasługi dla klimatu i środowiska, którą otrzymał pan dyrektor Adam Szejba.

Gratulacje oraz życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Danuta Rekowska.

Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzącej na emeryturę pani Małgorzaty Lubeckiej. Jej wychowankowie, uczniowie kl. 6A, oraz przedstawicie uczonych przez nią klas przygotowali pod kierunkiem pań Agnieszki Kanthak i Agnieszki Płotki okolicznościowy program artystyczny, dziękując swojej pani za trud włożony w edukację i wychowanie oraz wspólnie spędzone lata.

Pan dyrektor Adam Szejba wręczył również podziękowania i kwiaty nauczycielkom kończącym pracę w naszej szkole: paniom Bożenie Gostomskiej, Marii Pobłockiej, Izabeli Dzieszko, Ewie Radomskiej i Magdalenie Kuklińskiej.

Słowa pożegnania wygłosili również uczniowie klas 7, którzy pod kierunkiem nauczycieli: pań Ilony Warnke, Agnieszki Płotki, Agnieszki Czai oraz pana Łukasza Szamockiego przygotowali program z elementami muzyczno-tanecznymi, w którym nie zabrakło wspomnień i życzeń na dalszą drogę edukacji. Na zakończenie uczniowie klas 7 wręczyli swoim starszym kolegom symboliczne upominki.

Następnie program artystyczny pod kierunkiem pań Jadwigi Szyszki i Ewy Kartuszyńskiej zaprezentowali uczniowie klas 8 kończący pierwszy etap edukacji. Wzruszające słowa uznania padły pod adresem wychowawców, dyrekcji, nauczycieli, katechetów, pracowników administracji i obsługi, którzy przez lata towarzyszyli ósmoklasistom w ich szkolnym życiu.

Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na wręczenie wyróżnień i nagród dla uczniów, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce oraz zaangażowali się w życie szkoły. Było to wzruszające i motywujące doświadczenie zarówno dla nagrodzonych, jak i ich rodziców. Po oficjalnej części spotkania uczniowie udali się do klas, by wraz z wychowawcami zamknąć mijający rok szkolny i rozpocząć długo wyczekiwane wakacje!

Galeria zdjęć