Warsztaty z pierwszej pomocy w przedszkolu w Kaliszu

Dnia 30 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  z zakresu udzielania pierwszej pomocy .Zajęcia przeprowadził pan Michał Ewertowski – ratownik medyczny z Warszawy, który na co dzień pracuje w jednym z Warszawskich szpitali . Opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, bezdechu, omdlenia  itd…. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobiły wielkie  misie, na których  dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi.  Wierzymy, że nasze dzielne przedszkolaki, w razie potrzeby – będą potrafiły bez lęku pomagać osobom potrzebującym!

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, a Pan Michał  sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach.

Galeria zdjęć