Warsztaty z przedstawicielem zielonej szkoły pt. ” Zachowanie w lesie” w przedszkolu w Dziemianach

6 lutego nasze przedszkole odwiedził pan Błażej Grzyb- przedstawiciel Zielonej Szkoły w Schodnie, który przeprowadził z dziećmi warsztaty pt.  „ Zachowanie w lesie”.

Pan Błażej opowiedział przedszkolakom jak należy zachowywać się podczas leśnych wędrówek oraz co warto zabrać na leśną wyprawę czy biwak, aby był on nie tylko przyjemny ale też bezpieczny. Dzieci miały okazję zobaczyć i wypróbować ekwipunek pasjonata leśnych przygód. Pan prowadzący warsztaty opowiedział dzieciom także o zwierzętach mieszkających w lesie. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozpoznać je po odgłosach, które wydają, czym charakteryzują się ich kryjówki, jakie mają zwyczaje i usposobienie oraz co zrobić podczas spotkania z mieszkańcem lasu. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia i zabawy pluszowymi modelami ptaków, które wydawały realistyczne odgłosy skrzydlatych osobników, które przedstawiały.

Dziękujemy pracownikom Zielonej Szkoły w Schodnie za wieloletnią współprace z naszym przedszkolem i kolejne spotkanie, które przybliżyło dzieciom tajniki lasu.

Tekst opracowała Katarzyna Słowik

Galeria zdjęć