Wieża wyzwań czytelniczych
- 24 czerwca 2026, 17:43
Zbliżają się wakacje, nadszedł więc czas na podsumowanie całorocznego wyzwania czytelniczego „Wieża Wyzwań Czytelniczych”. Była to akcja czytelnicza, która oferowała uczniom z klas I-V możliwość odkrywania fascynujących książek oraz poszerzania swoich czytelniczych horyzontów. Uczestnicy mogli wypożyczyć książki, które spełniają określone wymagania na karcie, a po ich przeczytaniu, wpisywali tytuł do odpowiedniej kategorii. Wyzwanie trwało od października do maja.
Jako pierwsza czytelnicze zmagania zakończyła Michalina Kiedrowicz z kl. 3c.
Uczniowie, którzy wytrwali do końca to:
Marcelina Wirkus kl. 3b
Jan Tysarczyk kl. 2a
Eliza Baszanowska kl. 3a
Aneta Heldt kl. 1a
Barbara Kręcka kl. 1a
Patryk Repiński kl. 5b
Anna Jakubek kl. 5b
Barbara Mazurek kl. 1c
Maja Popowska kl. 4b
Antoni Macholla kl. 2a
Gratuluję wszystkim wytrwałości i zaangażowania.
Koniec roku, to również czas podsumowania czytelnictwa w naszej szkole. Najlepszymi czytelnikami w roku szkolnym 2025/2026 zostali:
- Sebastian Dziemiński kl. 1a
- Aneta Heldt kl.1a
- Helena Słomińska kl.1a
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowy dyplom.
Życzę wszystkim wielu ciekawych lektur i inspirujących czytelniczych odkryć, także podczas wakacji.
Aneta Słomińska
